EKO-SKLEP

 Wyjątkowy aktywny składnik w branży kosmetycznej: sok Sangre De Drago ( Smocza Krew )

   Legenda soku " Smocza Krew "

W związku z tym, że skóra dojrzała ma zwiększoną potrzebę regeneracji komórek, EKIA wyszukała w sercu dżungli amazońskiej potężny składnik aktywny o wyjątkowych właściwościach: sok "Sangre De Drago"(Smocza Krew), nazywany tak ze względu na intensywny czerwony kolor.

Croton Lechleri, smocze drzewo, którego sok jest pozyskiwany to jeden z gatunków tzw. "pionierów". W zniszczonych lasach to jedno z pierwszych drzew, które odradza się dzięki zdolnościom regeneracyjnym swoich soków.

Sok "Smocza Krew" posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. Jest używany przez ludy Ameryki Łacińskiej zewnętrznie w celu przyśpieszenia gojenia ran i wewnętrznie w leczeniu np. infekcji.

   Silna regeneracyjna moc soku "Smocza Krew"
      w całej linii EKIA

W skórze właściwej komórki zwane fibroblastami produkują kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Badania naukowe udowadniają, że sok "Smocza Krew" silnie stymuluje regenerację tych komórek, szczególnie w skórze dojrzałej: 40% nowych komórek w 24 godziny ! * Test in vitro. Wyniki uzyskane na fibroblastach skóry twarzy. Bogaty w polifenole i garbniki, sok ten ma także działanie ochronne i naprawcze (przeciwzapalne i lecznicze).

Sok "Smocza Krew" zawarty w produktach pielęgnacyjnych EKIA jest bez ekstrakcji, w najdroższej formie - w stanie SUROWYM, ponieważ wykazano, że w takim stanie jest on cztery razy bardziej skuteczny, niż np. suszony i sproszkowany.

Każdy produkt pielęgnacyjny EKIA zawiera wartościowy składnik sok "Smocza Krew", którego działanie wzmocnione jest przez unikalną kompozycję wyselekcjonowanych, wyjątkowych i o udowodnionej skuteczności składników aktywnych dodanych we właściwych proporcjach i zestawieniach.

smocza krew

   Smocze Drzewo Croton Lechleri

Zwane Sangre de Drago (hiszpański dialekt peruwiański) lub Sangre de Grado (dialekt ekwadorski) ma największe ze wszystkich roślin na świecie MEGA właściwości antyoksydacyjne (tysiące razy większe niż np. avokado). Działanie antyoksydacyjne opóźnia efekty starzenia (przeciwutlenianie komórkowe) neutralizując wolne rodniki tlenowe.

ranking
wartość
nazwa
1
2897
Smocza Krew
2 x słabsza
1347
sproszkowana zielona herbata
4300 razy słabsze
0,67
winogrono
5800 razy słabsze
0,5
brokuły
7200 razy słabsze
0,4
pomidor, avocado

Wyniki badań opublikowane w Nutrition Journal 2010, 9:3 na podstawie prac m.in: University of Oslo, Oslo - Norway ; Harvard School of Public Health, Boston - Massachusetts, USA ; Akita University Graduate School of Medicine, Akita City - Japan ; Virginia Polytechnic Institute and State University, Blacksburg - VA, USA ; University of Minnesota, Minneapolis - USA.