EKO-SKLEP

      Składniki aktywne EKIA

Składniki aktywne EKIA zostały starannie wyselekcjonowane biorąc pod uwagę ich właściwości oraz udowodnioną badaniami skuteczność:

      Główne składniki :

    Sok " Sangre De Drago " ( Smocza Krew )

Badania przeprowadzone przez amerykańskie (Harvard), szwedzkie i japońskie uniwersytety na ponad 3000 cząstkach z całego świata. pokazują, że sok Smocza Krew ma największe ze wszystkich właściwości antyoksydacyjne (ponad dwukrotnie większe niż zielona herbata). Szczegóły w załączniku   materiał źródłowy
Sangre De Drago

      Kompleks CHRONOresistance :

    Commiphéroline

Działanie :
Commiphéroline to wyciąg z korzenia drzewa uprawianego w Indiach - Commiphora Muku (na zdjęciu żywica Commiphora Muku). Ma działanie przeciwzmarszczkowe z efektem zwiększenia gęstości skóry (wzrost wielkości adypocytów w podskórnej warstwie tłuszczowej ). Ten składnik aktywny zwalcza zwiotczenie skóry dogłębnie zagęszczając jej komórki. Wyciąg Commiphéroline jest stosowany we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
Commipheroline

    Ekstrakt z pączków FAGUS SYLVATICA ( pączki buka )

Działanie :
Fagus Sylvatica znane jest jako drzewo wiecznej młodości. Ekstrakt z pączków buka aktywizuje procesy odnowy skóry oraz poprawia metabolizm wykorzystując wysoki potencjał aktywnych substancji ukrytych w zarodkach tej rośliny. Dodatkowo fitohormony roślinne zawarte w ekstrakcie z pączków buka poprawiają elastyczność skóry powstrzymując działanie enzymów rozkładających włókna kolagenowe. Efekt: skóra elastyczna, napięta, zmarszczki wygładzone, poprawiona struktura i nawilżenie skóry, skóra uodporniona na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
FAGUS SYLVATICA

    Ekstrakt Samphire

Działanie :
Woda SAMPHIRE (criste marine) dodaje blasku i łagodzi zaburzenia pigmentacyjne.Samphire rozjaśnia skórę stymulując proces keratynizacji (keratynocyty wędrują ku powierzchni naskórka). Naturalny proces złuszczania się skóry jest poprawiony a odcień skóry jest świeższy i bardziej promienny. Poprawia koloryt skóry korygując zaburzenia pigmentacyjne oraz unifikując i rozświetlając cerę. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
samphire

    Naturalny kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej (wnika w najgłębsze warstwy skóry)

Działanie :
Naturalny kwas hialuronowy poprawia toniczność i pomaga w walce z suchością skóry. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
hialuron

    Olej z nasion Jojoba

Działanie :
Olej roślinny Jojoba BIO ma doskonałe własności penetracyjne skóry, a przy tym duże powinowactwo do sebum, dzięki czemu skutecznie hamuje wysychanie skóry i czyni ją jedwabistą w dotyku. To najlepszy tłuszcz kosmetyczny, ma działanie przeciwzmarszczkowe , przeciwrodnikowe (tokoferole, fitosterole) oraz przeciwzapalne. Składniki aktywne – skwalen , alkohole alifatyczne, fitosterole, witamina F . Olej jojoba zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
huile jojoba

    Olej z róży rdzawej

Działanie :
Olej roślinny z Róży Muscat BIO ( wysoce cenna róża rdzawa) należy do grupy najlepszych odżywczych olejów pielęgnacynych o właściowoœciach antyoksydacyjnych i fotoprotekcyjnych. Stanowi bogate Ÿródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Dzięki wysokiej zawartości witaminy A, w postaci karotenów oraz trans-retinolu, olej charakteryzuje się intensywnymi właœciwoœciami regenerującymi i kondycjonującymi skórę. Polecany jako kuracja przeciwzmarszczkowa w pielęgnacji cery suchej, zniszczonej, dojrzałej, naczynkowej i wrażliwej oraz jako środek gojący i redukujący blizny pourazowe, potrądzikowe i rozstępy. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
rosier_muscat

    Olej z awokado

Działanie :
Olej roślinny z awokada BIO jest stosowany w kosmetyce ze względu na jego doskonałe właściwości odżywczye i regeneracyjne. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
avocat

    Olej macadamia

Działanie :
Olej roślinny macadamia BIO ( Macadamiae Oleum) chroni komórki skóry przed zniszczeniem ( działaniem wolnych rodników ) zawiera tokotrienol oraz skwalen, pełniący rolę przeciwutleniacza. Ma doskonałe właściwoœci zmiękczające, nawilżające, wygładzające i reperujące skórę - hamuje proces starzenia się skóry. Doskonale się wchłania i jest doskonale tolerowany przez skórę ( zawiera kwas palmityna-oleinowy). Zawiera również witaminę A, witaminy z grupy B, fenole, lecytynę i składniki mineralne. Swoje niezwykłe właściwoœci zawdzięcza dużemu stężeniu nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej zawiera aż 67 proc. kwasu oleinowego, 10 proc. kwasu palmitynowego oraz do 24 proc. kwasu oleopalmitynowego. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
macadamia

    Olej sezamowy

Działanie :
Olej roślinny sezamowy BIO ( Oleum Sesami) ma wysokie właœciowoœci promienioochronne, absorbuje UVA i UVB.Jest bardzo bogaty w mikro i makroelementy niezbędne dla zdrowia i urody skóry, między innymi: fosforu, wapnia, magnezu, żelaza, cynku. Zawiera również naturalne tokoferole i witaminę B6. Jest unikalny ze względu na wyjštkowo wysoką zawartoœć kwasów tłuszczowych z grupy omega-6: kwasu linolowego (od 45%). Olej zawiera wysoką zawartością naturalnie występujących konserwantów, jakimi sš sezamol i sezamina. ezamol w połšczeniu z naturalnymi tokoferolami jest aktywnym antyutleniaczem i „wymiataczem” wolnych rodników. Dlatego dodatek oleju sezamowego jako składnika kosmetyków zapewnia ochronę skóry przed procesami starzenia. Dlatego też zaliczany jest on do środków ”anti-aging”. Wśród działań, które powoduje można wymienić: zwiększenie ochrony skóry przed czynnikami środowiskowymi, zmniejszenie utraty wody przez naskórek, zwiększenie elastyczności skóry.Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach EKIA, w składzie kompleksu CHRONORESISTANCE.
sezame

   Specjalne składniki aktywne w kremach EKIA :

    Działanie stymulujące: ekstrakt z nasion PYRUS MALUS ( jabłko )

Działanie :
Ekstrakt z pestek Pyrus Malus został zastosowany w Creme Initiale celem stymulacji naturalnych funkcji zachowanej skóry dojrzałej.
jablko

    Działanie naprawcze: ekstrakt z pestek PHOENIX DACTYLIFERA ( palma daktylowa )

Działanie :
Ekstrakt z pestek daktyla został zastosowany w Creme Intense celem naprawy uszkodzonych naturalnych mechanizmów osłabionej skóry dojrzałej.
daktyle

    Działanie rewitalizujące: ekstrakt olejku z oliwek i jojoba

Działanie :
Ekstrakt z olejku z oliwek i jojoba został zastosowany w creme Extreme celem dogłębnej rewitalizacji struktury dojrzałej skóry z niedoborem.
jojoba

   Specjalne składniki aktywne Sérum Fermeté :

    ACACIA SENEGAL GUM ( guma arabska ) i POLISACHARYDY

Działanie :
Acacia gum i polisacharydy są wykorzystane w Serum fermeté dla natychmiastowego efektu wygładzenia i napięcia powierzchni skóry.
Natychmiastowe działanie liftingujące składników Acacia gum i polisacharydów wzmocnione jest przez dogłębne działanie zgęszczające komórki skóry ekstraktu z ERYNGIUM MARITIMUM, również zawartemu w Serum fermeté co czyni Serum fermeté kompletnym produktem pielęgnacyjnym o działaniu ujędrniającym na wielu poziomach skóry.
acacia

    ekstrakt z ERYNGIUM MARITIMUM ( Mikołajek Nadmorski )

Działanie :
Ekstrakt z ERYNGIUM MARITIMUM wykorzystany jest w Sérum Fermeté dla jego dogłębnego działanie zagęszczającego komórki skóry. Skóra wsparta od wewnątrz jest bardziej jędrna i napięta.
Działanie Ekstraktu z ERYNGIUM MARITIMUM jest uzupełnione natychmiastowym działaniem liftingującym powierzchnię skóry ekstraktu Acacia gum i polisacharydów również wykorzystanymi w Serum Fermeté co czyni Serum Fermeté kompletnym produktem pielęgnacyjnym o działaniu ujędrniającym na wielu poziomach skóry.
mikolajek

    Naturalny kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej

Działanie :
Naturalny kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej zastosowany w Sérum Fermeté pomaga zwalczać problem suchej skóry (bardzo silnie nawilża) i poprawia toniczność skóry.
hialuronowy

   Specjalne składniki aktywne Sérum Eclat :

    Ekstrat z Lukrecji

Działanie :
Ekstrakt z Lukrecji został zastosowany w Sérum Eclat celem dogłębnego korygowania zaburzeń pigmentacyjnych, hamując procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam.
W połączeniu z kwasami owocowymi, które naturalnie złuszczają martwe komórki skóry i z ekstraktem borówki brosznicy o działaniu ochronnym, ekstrakt z lukrecji umożliwia skuteczne działanie Sérum Eclat.
lukrecja

    Ekstrakt z kwasów owocowych

Działanie :
Ekstrakt z kwasów owocowych wykorzystany w Sérum Eclat jak naturalny składnik złuszczający usuwa natychmiast martwe komórki naskórka i jednocześnie rozjaśnia i unifukuje koloryt skóry.
W połączeniu z ekstraktem z lukrecji, który działa na procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam starczych i ekstratem z pestek borówki brusznicy o działaniu ochronnym, ekstrakt z kwasów owocowych umożliwia skuteczne działanie Sérum Eclat.
kwasy owocowe

    Ekstrakt z pestek VACCINIUM VITIS-IDAEA (borówki brusznicy)

Działanie :
Ekstrakt z pestek borówki brusznicy wykorzystany w sérum Eclat celem utrzymania poziomu nawilżenia skóry gwarantuje promienną cerę i ochronnę przed szkoldliwym działaniem promieni UV.
W połączeniu z ekstraktem z lukrecji, który działa na procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam starczych i ekstraktem kwasów owocowych, które naturalnie złuszczają martwe komórki skóry, ekstrakt borówki brusznicy umożliwia skuteczne działanie Sérum Eclat.
airelle